top of page
Moje zwierzę

Zajęcia zostały zorganizowane dla grupy 20 dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pomorskim w Pracowni Między Równymi na rynku w Golubiu-Dobrzyniu.

Seria warsztatów arteterapii oraz gier i zabaw zespołowych o tematyce zwierzęcej. Podczas zajęć dzieci m.in tworzyły wspólny mural w oparciu o zwierzęta symbolizujące ich osobowość, malowały wspólny wielki obraz emocji, grały w zwierzokalambury i pomagały opiekowac się podopiecznymi fundacji mieszkającymi w pracowni: psem Kasztanem, królikiem Kacprem, żółwiem Tytusem, patyczkami i zeberkami.

Celem zajęć było rozbudzanie wrażliwości dzieci wobec potrzebujących zwierząt poprzez edukację emocjonalną w formie arteterapii, budowanie i wzmacnianie więzi dzieci między sobą oraz między dziećmi i zwierzętami, edukaowanie o prawach i potrzebach zwierząt, rozwój kreatywnego myślenia i nowego sposobu patrzenia na relacje międzyludzkie oraz międzygatunkowe.

 

Zajęcia finansowane ze środków Fundacji Inter Pares zebranych z darowizn oraz z działalności gospodarczej fundacji - studia graficznego Farmy Graficznej.

bottom of page